Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 23 września
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa, której ideą jest promocja sportu i aktywności fizycznej. 1 października w całej Polsce kluby sportowe, fitness, szkoły tańca, jogi, ośrodki sportu, orliki i wiele innych zaprosiły dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne treningi, wydarzenia i spotkania ze sportowcami. Do tej inicjatywy przyłączyła się również Gmina Trzebnica organizując spotkania sportowe na Kompleksach Boisk Orlik w Trzebnicy oraz w Ujeźdźcu Wielkim.

Tego dnia na Orliku w Trzebnicy odbyła się II edycja Turnieju Grup Orlikowych w Piłkę Nożną. Do walki o nagrodę stanęły 4 drużyny: Team 182, Football Fans, White Boys oraz Hermes. Rywalizacja była zacięta. Zakończyła się wygraną drużyny Team 182. Rozgrywki przeprowadzał i sędziował animator Marek Siemiątkowski.

Projekt zrealizowany został również na terenie Kompleksu Boisk Orlik w Ujeźdźcu Wielkim. Dzieci i młodzież walczyła w konkurencji "Turbo Kozak" – dziesięcioboju piłkarskim sprawdzającym celność, sprawność oraz koordynację uczestników. Zgłosiło się wielu chętnych, aby sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie. Na koniec dzieci otrzymały upominki. Ci którzy nie interesują się piłką nożną mogli zagrać w mega gry plenerowe: chińczyka, kółko-krzyżyk, twistera, domino czy bierki oraz w badmintona. Na zakończenie sportowego popołudnia na boisku wielofunkcyjnym odbyły się zajęcia fitness. Konkurencje i zabawy przeprowadziła animatorka Justyna Kubiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Narodowego Dnia Sportu.