Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest środa 23 września
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Wkręć się na sportowo

Wkręć się na sportowo

Pierwsze tygodnie wakacji już za nami. Przez cały lipiec zarówno dzieci, jak i dorośli z Gminy Trzebnica uczestniczyli w specjalnie zorganizowanym dla nich wakacyjnym projekcie sportowym. Od początku wakacji można było skorzystać z licznych ciekawych zajęć i warsztatów, które poprowadzono na różnych obiektach naszego miasta.

Jedną z przygotowanych propozycji dla dzieci i młodzieży była nauka samoobrony i judo prowadzona przez 6-krotnego Mistrza Polski Judo Macieja Kostrzewę. Dzieci mogły nauczyć się wielu chwytów judo i poprawić swoją sprawność i kondycję fizyczną. Na drugą odsłonę tych zajęć zapraszamy 5 sierpnia na trzebnicką wyspę o godz. 11.00.

Na terenie Kompleksu Boisk Orlik odpoczywający w mieście mogli skorzystać z Mega Gier Plenerowych, które stają się coraz bardziej popularne. Można było zagrać m.in. w szachy, domino oraz bierki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nie zabrakło również adrenaliny związanej z wyścigami, bowiem 20 lipca na boisku wielofunkcyjnym Orlika odbyły się wakacyjne zawody samochodów sterowanych radiowo. Młodzi kierowcy pokonywali specjalnie zbudowany tor przeszkód niejednokrotnie z zawrotną prędkością. Nie zabrakło emocji i świetnej zabawy.

Inną propozycją sportowych spotkań był projekt o nazwie Fitnessowe Piątki, który w ubiegłym roku Gmina Trzebnica zorganizowała po raz pierwszy. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców ćwiczeniami na świeżym powietrzu postanowiono kontynuować projekt podczas tegorocznych wakacji. Wszystkie zajęcia prowadziła Klaudia Pilarczyk, doświadczona instruktorka z Akademii Fitness ProActive. Co piątek wszystkie uczestniczki z uśmiechem na twarzy wyciskały siódme poty, a towarzyszyło im przy tym dużo pozytywnej energii. Uczestniczki w różnym wieku wraz z liczną grupą dzieci spalały kalorie na nowo wyremontowanej Wyspie, Kociej Gór czy w pięknej przestrzeni Gminnej Szkoły Muzycznej. Na najwytrwalsze panie biorące udział we wszystkich spotkaniach czekają ciekawe upominki ufundowane przez sponsorów: Akademię ProActive, Lodziarnię Malaga, Delikatesy Premium, Pracownię Fryzjerską PassioN, Grotę Solną, Salon Urody Monaliza, Pizzerię Palermo, Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój oraz upominki z Art Kawiarni i Kina Polonia. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy za włączenie się do akcjii i ufundowanie nagród, które zostaną rozlosowane wśród tegorocznych uczestniczek.

W okresie wakacyjnym Hala Sportowa przy ul. Kościelnej 9 jest dostępna dla dzieci i młodzieży w godz. 9.00-14.00> UWAGA: dzieci do lat 7 mogą wejść wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Na hali można pograć w piłkę nożną, koszykówkę, tenisa stołowego.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia wakacyjne, w których znajdą się m.in. gry i zabawy z muzyką, turniej tenisa stołowego, piłkarski turniej gimnazjalistów, harcerski bieg patrolowy oraz szkółka tenisa ziemnego na terenie Kompleksu Boisk Orlik.

Szczegółowa rozpiska zamieszczona na plakatach. Dołączcie do Wkręconych w sport!