Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 09 lipca
Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Przyszli mistrzowie judo

Ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek z 25 klubów z czterech województw wzięło udział w III Mistrzostwach Przyszłej Gwiazdy Judo, które odbyły się 16 kwietnia w Trzebnicy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Marek Długozima. 

Wśród uczestników byli młodzi judocy z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego oraz lubuskiego.

- Trzebnicka impreza sportowa, jak widać nabiera rozmachu. W tym roku na metach walczyło ok. 130 osob więcej niż rok temu. Uważam, że impreza była bardzo udana. Jak co roku gościł na niej także znany judoka - Rafał Kubacki, z którym współpracuję na co dzień - mówi Maciej Kostrzewa, pomyslodawca zawodów, sześciokrotny mistrz Polski w judo. 

Zawody rozgrywane były w grupach wiekowych. W pierwszej części walczyli uczestnicy w wieku 2008 i młodsi. Następnie roczniki 2006-7, kolejno 2004-5 oraz 2002-3. Kategorią, według ktorej klasyfikowano zawodników była waga. Walki odbywały się na kilku matach jednocześnie, a dekoracje miały miejsce po zakończeniu walk w danej kategorii wiekowej. Medale, dyplomy oraz puchary wręczał Burmistrz Marek Długozima. Zawodnicy, którzy zdobyli najwyższe miejsca otrzymali także bilet wstępu do Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ.

- Ogromnie się cieszę, że co roku na Mistrzostwach Przyszłej Gwiazdy Judo do Trzebnicy zjeżdża ponad stu znakomitych jak się okazuje zawodników. Ci młodzi ludzie uświadamiają, że sport pełni ważną rolę w ich życiu. Trzebnica, jest gminą wspierającą sport, zarowno w nakładach inwestycyjnych na rozwój infrastruktury sportowej, jak i bardzo dużej ilości imprez o charakrterze sportowo - rekreacyjnym, dlatego chętnie obejmuję  wydarzenie swoim patronatem honorowym - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Wierzę, że już niebawem gdy w Trzebnicy powstanie nowa Hala Widowiskowo-Sportowa, na zawody judo do naszego miasta przyjdzie jeszcze większa liczba osób, ktore będą chcialy zmierzyć się na tatami. 

Na zawodach godnie prezentowali się także wychowankowie z klubu MaKo z Trzebnicy. 

W swoich grupach wiekowych i wagowych zdobyli następujące miejsca: Oliwia Mostek II miejsce, Celina Ferte III miejsce, Tymon Tokarski I miejsce, Paweł Moskwa II miejsce, Szymon Zjawin II miejsce, Filip Skulimowski II miejsce, Adam Adach II miejsce, Adam Grzegorek II miejsce, Marcin Idzik III miejsce, Igor Kiciński III miejsce, Żmudziński Kacper III miejsce, Bartłomiej Tokarski III miejsce oraz Wiktor Żukowski III miejsce. Medale oraz nagrody zwycięzcom wręczał burmistrz Marek Długozima.

- Pragnę podziękować przede wszytskim burmistrzowi Markowi Długozimie, za wsparcie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a także sponsorom - mówi Maciej Kostrzewa. - Judo, to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy o tym m. in. liczba osób, jaka pojawiła się na mistrzostwach z tak dużym rozmachem. 

Wszystkich zainteresowanych trenowaniem judo zapraszamy na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 3 w poniedziałki i czwartki od godziny 16:00 grupa młodszych, a od godziny 17:00 grupa starszych. Kontakt: judomako@gmail.com, tel. 691 638 651.