Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 09 lipca
Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica odbył się 23 kwietnia w Gminnej Hali Sportowej przy ul. Kościelnej. Zawody zorganizowane przez Gminę Trzebnica, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Wrocławską Akademię Tańca, zgromadziły blisko 300 uczestników z 25 miast Polski. Galę tradycyjnie poprowadziła Elżbieta Kwaśnik-Kijkowska; nad częścią artystyczną czuwał Dyrektor artystyczny, Prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego Zarządu Okręgu Dolnośląskiego, Członek Zarządu Głównego PTT, od samego początku związany z Trzebnicą – Grzegorz Kijkowski.

W Gali Tanecznej wystąpili Wicemistrzowie Świata w Tańcach Standardowych, główni konsultanci Wrocławskiej Akademii Tańca Filia Gmina Trzebnica –  Łukasz Tomczak i  Aleksandra Jurczak, dostarczając publiczności niesamowitych i niepowtarzalnych wrażeń podczas pokazu Walca Angielskiego i zmysłowego Tanga.

Jak co roku nie mogło zabraknąć także występu najmłodszych uczestników – reprezentantów Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz Wrocławskiej Akademii Tańca Filia Gmina Trzebnica – dzieci z Ujeźdźca Wielkiego i Trzebnicy – pod kierunkiem instruktorek: Pani Justyny Łukasiewicz i Pani Zuzanny Budkiewicz.

-Niewątpliwie impreza ta od wielu lat jest perełką prestiżową  Gminy Trzebnica, a pokazy takich gwiazd jak choćby wielokrotnych Mistrzów Polski w Tańcach Latynoamerykańskich i Wicemistrzów Świata w Tańcach Standardowych – tylko podkreślają jej wielkość. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za kontynuowanie cyklu turniejów i umożliwienie tancerzom zaprezentowania się na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Trzebnicy – skomentował Grzegorz Kijkowski.

Wyniki reprezentantów – Wrocławskiej Akademii Tańca Filia Trzebnica przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy:

10-11 G – zwyciężyli Jan Gocoł i Sandra Buczek,

14-15 E – III miejsce – Bartek Gudajczyk i Małgorzata Kornalewicz

14-15 D Latin – zwyciężyli – Adrian Antos i Katarzyna Ludkiewicz

14-15 D Standard – II miejsce również Adrian Antos i Katarzyna Ludkiewicz

16-20 Open Standard – zwyciężyli Michał Pernak i Oliwia Masternak – a nasza para zajęła II miejsce – Sebastian Gułaj i Marcelina Widz

16-20 Open Latin – zwyciężyła para – Sebastian Gułaj i Marcelina Widz

W imieniu Burmistrza Marka Długozimy na kolejny już pełnoletni – 18 Turniej - za rok – zaprosił wszystkich tancerzy i całą publiczność Przewodniczący Rady Miejskiej  Mateusz Stanisz.