Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 05 lipca
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Niezwykłe spotkanie

18 kwietnia burmistrz Marek Długozima wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Trzebnicy Jakubem Szurkawskim i Dagmarą Wolską - nauczycielką z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy im. P. Włostowica i jednocześnie przyjaciółką rodziny, postanowili odwiedzić Szymona Bisagę, dla którego podczas 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego zebrano środki finansowe na dalszą rehabilitację. 

- Ogromnie się cieszę ze spotkania z Szymonem. Jestem pełen uznania dla jego pogody ducha i widocznej woli walki, którą jako sportowiec - był obiecującym bejsbolistą - od zawsze posiadał, a przeżyty wypadek tylko wzmocnił i ukierunkował Go na cel, jakim jest walka - nie o kolejne sportowe tytuły, lecz o wlasne zdrowie, w czym dzielnie wspierają go wspaniali rodzice oraz siostra. To chłopak, który wie czego chce i wytrwale dąży do celu. Wspomniał, że jego największym marzeniem jest jak największe usamodzielnienie się. Wierzę, że jego pragnienie się spełni- powiedział burmistrz- Tym bardziej cieszę się, że przekazano środki finansowe zebrane podczas 31. Ulicznego Biegu Sylwestrowego w kwocie 14 825 zł, przekazano właśnie na jego dalszą rehabilitację. 

Spotkanie było okazją do wręczenia chłopakowi symbolicznego czeku z Biegu Sylwestrowego, a także słodkiego upominku. 

Od czterech lat z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy, największe sportowe wydarzenie Trzebnicy jakim jest Bieg Sylwestrowy, wzbogacone jest o wymiar charytatywny. Dzięki temu udało się pomóc m. in. Jasiowi Szopie - podopiecznemu Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty", "dołożyć cegiełkę" przy budowie Przylądka Nadziei, któremu patronuje Martyna Wojciechowska, w 2014 roku zebrać pieniądze dla małego trzebniczanina Ignasia Szlęzaka, a w ostatniej edycji biegu pomóc wspomnianemu Szymonowi. 

Przypomnijmy - dwa lata temu Szymon uległ poważenu wypadkowi w wyniku czego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany. W ubiegłym roku jako pierwszy Europejczyk przeszedł nowatorską metodę leczenia, polegającą na wszepieniu mu specjalistycznego stymulatora pobudzającego układ nerwowy w dolnej części ciała. Do tej pory takie operacje przeprowadzono zaledwie u 11 osób na świecie. Dodatkowo Szymonowi wszczpione zostały komórki macierzyste, które mają wspomóc regenerację przerwanych połączeń nerwowych. 

Więcej informacji o Szymonie wypadku i jego obecnych sukcesach na Facebooku:

https://www.facebook.com/Szymon-Bisaga-880983991950645/?fref=ts

Szymonowi można pomóc przekazując darowiznę na konto fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
Stawnica 33A 77-400 Złotów
- nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
- tytuł wpłaty: 356/B Bisaga Szymon - darowizna