Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 05 lipca
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Mażoretki na warsztatach z mistrzynią

Powstała z inicjatywy burmistrza grupa Mażoretek działa od prawie pięciu lat na terenie Gminy Trzebnica. Jest bardzo ciekawą formacją ruchową dla młodych dziewcząt. Dla grupy zorganizowano specjalne warsztaty, które miały na celu podsumowanie pracy oraz naukę pokazów z pomponami. Różne ewolucje z pałeczką w rytm kroków tanecznych, jak i kolorowe stroje wzbudzają powszechny zachwyt wśród widzów, a układy z pomponami będą dla uczestniczek dodatkową zabawą na licznie organizowanych imprezach plenerowych. Przed nami w Gminie Trzebnica już niebawem Turniej Tańca Towarzyskiego czy Parada Orkiestr Dętych, ale i sportowe gminne wydarzenie - Biegi na Orientację, na których zobaczymy występ grupy.

Przez dwa dni dziewczęta mieły okazję ćwiczyć pod okiem dwukrotnej mistrzyni Europy i sześciokrotnej mistrzyni Polski Marty Jabłońskiej, wieloletniej prowadzącej grupy seniorek Żorskich Mażoretek, mającej tytuł Miss Europy. Warsztaty miały bardzo intensywny program, a uczestniczki nauczyły się wielu ciekawych kroków, doskonaląc zdobywane przez lata umiejętnośc. Dodatkowo przygotowano nowy układ, do którego wykorzystane zostaną pompony, a który zostanie zaprezentowany na jednej ze zbliżających się gminnych imprezach plenerowych.

Dziewczęta przed zaplanowanymi występami, na poniedziałkowych i piątkowych treningach, doskonalić będą zdobytą wiedzę, przekazaną im przez Mistrzynię, aby pokazać swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Warsztaty mogły odbyć się dzięki wsparciu finansowemu burmistrza Marka Długozimy.