Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 04 czerwca
Imieniny: Christy, Helgi, Karola
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Mażoretki

Sekcja „Trzebnickich Mażoretek” działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu została powołana do życia z inicjatywy Pana Burmistrza Marka Długozimy w 2011 roku. Ma na swoim koncie wiele udanych występów na terenie Gminy Trzebnica i nie tylko. Do tej pory dziewczęta uświetniały swoimi występami wiele imprez sportowo - kulturalnych i reprezentowały naszą Gminę w takich miastach jak Wrocław, Sobótka czy Śrem. Podczas Mistrzostw Euro 2012 dziewczęta występowały na Stadionie Miejskim Fair Play Arena. Gościły na festiwalu w Twardogórze, towarzyszyły orkiestrze policyjnej podczas maratonu wrocławskiego, a także uświetniały swoim występem maratony w Sobótce.

Pod okiem nowych instruktorek Katarzyny Krettek oraz Soni Stachury grupa zdecydowała się pójść dalej i zmierzyć z innymi zespołami biorąc udział w VI Mistrzostwach Polski Zachodniej Mażoretek. W zawodach, które odbyły się we Wschowiem brała udział rekordowa ilość zespołów, łącznie ponad 763 mażoretki. Nasze reprezentantki rywalizowały w czterech kategoriach: defilada baton kadetki, scena baton kadetki, mini formacja baton juniorki oraz mini formacja baton seniorki. Udział w zawodach okazał się strzałem w 10. Pomimo debiutu nasze dziewczęta odniosły duży sukces, gdyż w kategorii „defilada baton” kadetki stanęły na podium, zajęły 2 miejsce i otrzymały nominację do startu w XIX Mistrzostwach Polski Zespołów Mażoretkowych, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. W kategorii „scena baton” kadetki zajęły 5 miejsce. Juniorki i seniorki choć nie dostały nominacji na zawody do Kędzierzyna-Koźla, również pięknie prezentowały Gminę Trzebnica i mają zamiar zawalczyć o podium w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 • Sukces grupy Mażoretek!

  mażoretki_elo.jpeg

  W sobotę 29 kwietnia Sekcja Trzebnickich Mażoretek działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu po raz pierwszy zmierzyła się z innymi zespołami, biorąc udział w VI  Mistrzostwach Polski Zachodniej Mażoretek i od razu odniosła sukces. Zawody były także doskonałą okazją do zaprezentowania nowych strojów, które ufundował burmistrz Marek Długozima.

 • Mażoretki na warsztatach z mistrzynią

  WP_20160410_20_14_04_Pro.jpeg

  W dniach 9-10 kwietnia w hali sportowej odbyły się warsztaty dziewcząt należących do reprezentacyjnej grupy marszowo-tanecznej Gminnych Trzebnickich Mażoretek. Prowadziła je dwukrotna mistrzyni Europy i sześciokrotna mistrzyni Polski - Marta Jabłońska. 

 • Trzebnickie mażoretki "AIDA" na tamborradzie

  12525410_957376270976262_7434358291093964223_o.jpeg

  Trzebnickie Mażoretki AIDA, działające przy Gminnym Centrum Kultury, 20 stycznia br. wzięły udział w odsłonie hiszpanskiego święta, które tradycyjnie tego dnia rozbrzmiewa na ulicach San Sebastian. Wydarzenie ma na celu symboliczne połączenie dwóch najważniejszych miast w Europie, boiwiem San Sebastian wraz z Wrocławiem są w tym roku Europejską Stolicą Kultury.