Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 03 sierpnia
Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Biblioteka w sołectawach - ekoFERIE 2016

Drugi tydzień Eko Ferii zaczęliśmy od wizyty w Taczowie Małym, potem byliśmy w Brzykowie oraz Skoroszowie.

W tym tygodniu towarzyszyli nam inni wolontariusze, ale z tej samej organizacji: Leonardo z Włoch oraz Berkan z Turcji.

Scenariusz wyglądał podobnie, czyli najpierw zabawy integracyjne, następnie krzyżówka, potem wykonywanie przez dzieci masek karnawałowych z filcu i papieru przy użyciu różnych dodatków.

Potem było masę śmiechu i zabawy z dowcipem i żartem… W dalszej części tradycyjnie – wyklejanki, malowanki i na koniec „pożegnalne” zabawy z dziećmi, prowadzone przez Berkana i Leonarda,  oraz wspólne zdjęcia.

Łącznie w drugim tygodniu ferii udział wzięło ponad 60 osób.

 

 

 

W pierwszym tygodniu odwiedziliśmy Biedaszków Mały, Raszów i Domanowice.

Każde zajęcia rozpoczynały się od zabaw integracyjnych, prowadzonych przez dwóch wolontariuszy z organizacji Semper Avanti z Wrocławia: Fryderyk z Niemiec oraz Flavio z Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka). Po zabawach był czas na krzyżówkę, którą dzieci rozwiązywały i otrzymywały nagrody za poprawne odpowiedzi.

W części manualnej dzieci wykonywały maski karnawałowe z filcu, które przyozdabiały kolorowymi piórkami, cekinami itp.

W następnej części dzieci poznały kilka gatunków zwierząt zamieszkujących bieguny, jak i również pokrewne, które można spotkać w Polsce (lasy, parki, rezerwaty - gatunki chronione, zagrożone). Zajęcia były prowadzone w formie quizu z nagrodami za poprawne odpowiedzi. Do części plastycznej dzieci włączały się równie chętnie, co do odpowiedzi, były to: wyklejany z waty Niedźwiedź  Polarny, z bibuły Pingwin Cesarski, czy kolorowanki. Wśród kolorowanek największą popularnością  cieszyły się  Pingwiny z Madagaskaru.

Na zakończenie Flavio uczył wszystkich tańca, który bardzo się wszystkim podobał, jak i również swojego tańca uczył nas Sid - bohater bajki Epoka Lodowcowa.

Łącznie w pierwszym tygodniu ferii brało udział w zajęciach ponad 40 osób.