Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 18 sierpnia
Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Relacja z drugiego tygodnia ekoFerii

Drugi tydzień ekoFerii był również interesujący i wypełniony po brzegi różnymi atrakcjami. Bogata oferta GCKiS szczelnie wypełniła czas najmłodszym mieszkańcom naszej gminy, a ich zadowolone miny mówiły same za siebie - podobało się!

Program rozpoczął się od warsztatów rękodzielniczych, na których dzieci tworzyły barwne maski karnawałowe z filcu. Każdy mógł przyozdobić je według własnego upodobania, dlatego kolorowym pomysłom nie było końca. W drugim tygodniu zaczęły się również warsztaty taneczne prowadzone przez instruktor Justynę Łukasiewicz. Przez cały tydzień dzieci przygotowywały się do mini występu podczas piątkowego balu karnawałowego. 

Podczas warsztatów kreatywnych dzieci wycinały i kleiły z kartonów miniaturowe projekty domków dla ptaków. Na zajęciach obecny był gość - wolontariusz Berkan ze stowarzyszenia Semper Avanti, który pomagał przy skomplikowanych czynnościach technicznych. Trud opłacił się - powstały piękne projekty domków dla ptaków. W środę oprócz warsztatów rękodzielniczych i tanecznych na najmłodszych mieszkańców Gminy Trzebnica czekało edukacyjne spotkanie z Tomaszem Śliwiak-Orlickim - przedstawicielem firmy Zdrowa SFERA oraz Szymonem Celmerem - trzebnickim sadownikiem.  Na spotkaniu można było skosztować pysznych soków bez konserwantów, poznać smak miechunki, morwy białej czy jagód goji, dowiedzieć się jak uprawiać drzewka owocowe by cieszyć się obfitymi plonami. Zgadywanki, rebusy, krzyżówki i jabłkowa żonglerka urozmaiciły to sympatyczne spotkanie. Dodatkową atrakcją tego dnia był darmowy seans dla dzieci. Frekwencja była oszałamiająca, a film bawił do łez. 

W czwartek odbyło się spotkanie z malarstwem, którego hasłem przewodnim był geometryczny las. Młodzi artyści podjęli próbę stworzenia lasu z brył geometrycznych, a efekt ich artystycznej pracy będzie można podziwiać na wystawie w holu GCKiS od 15 lutego do 15 marca. Podczas warsztatów kreatywnych, zarówno w młodszej, jak i w starszej grupie, dzieci tworzyły ptasich bohaterów do wiersza Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio". Artyści sami zrobili mini teatrzyk, postacie, następnie nauczyli się swoich ról i zagrali. Zabawa w sztukę była niezwykle twórcza.

Ostatni dzień ferii upłynął pod znakiem wspólnej zabawy. Na drugi ekoBAL w sali Retro przyszła liczna grupa małych i trochę większych uroczych przebierańców. Wspólna zabawa w ponadczasowe "Głowa, ramiona, kolana, pięty" czy "Tańczymy labado" wywołała salwy śmiechu u wszystkich uczestników. Było przezabawnie, kolorowo, tanecznie i wesoło. 

Podziękowania za pomoc przy organizacji ekoFerii zimowych należą się stowarzyszeniu Semper Avanti. Dzięki nawiązanej współpracy gościliśmy bardzo pomocnych i sympatycznych wolontariuszy: Arega, Frederika, Flavia, Berkana, Leonardo oraz Özgüra, którym pobyt w naszej gminie  oraz nasze Centrum bardzo się podobały. Dziękujemy również firmie PKS Wołów, która ufundowała wolontariuszom bezpłatne przejazdy. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wielkie zainteresowanie i wspaniałą atmosferę podczas zajęć. Do zobaczenia! :)