Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Odlot Bocianów

W tym roku zakończyliśmy artystyczne lato projektem Odlot Bocianów nad trzebnickimi stawami.
Odlot Bocianów jest cyklicznym wydarzeniem w przestrzeni Gminy Trzebnica, kierowanym do wszystkich grup wiekowych. Prezentuje startujących i doświadczonych artystów w oparciu o ekologiczny temat – Bocian Biały. W tym roku został on przedstawiony w formie fotografii.
28 sierpnia po raz pierwszy zaproszono do udziału w projekcie najmłodszych. Dzieci pod opieką pań przedszkolanek i rodziców radośnie pożegnały bociany, a towarzyszyło temu wiele atrakcji.
Wszystkie dzieci zamieniły się w żabki lub bociany dzięki opaskom, które dostały na powitanie. Kilkoro maluchów przyszło w swoich strojach, w których wyglądało bardzo bajkowo. Pożegnania nadszedł czas. Zakręceni w Kulturze z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu rozpoczęli od małego przedstawienia na podstawie opowiadania "Gdzie Dom Mój" z książki autorstwa Wiesławy Kucięby pt. "Nie tylko Cacanki”. Po występie dzieci otrzymały od bajkopisarki książeczki na pamiątkę.
Słodki poczęstunek i porcja zagadek przygotowała wszystkich na kolejna atrakcję jaką była dyskoteka i zabawy z Zakręconymi w Kulturze.

Przez cały czas wokół amfiteatru prezentowała się wystawa sekcji fotograficznej, działającej przy Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu pt. Trzebnickie Bociany, którą aktualnie można oglądać w Ratuszu do końca września.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że na wiosnę bociany chętnie do nas wrócą i powitamy je równie radośnie.

więcej zdjęć na
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827642207335021.1073741869.231441750288406&type=3