Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 30 marca
Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wakacje 2015 - Podróż do Indii

Indie - to kraj pachnących przypraw, różnorodności barw i smaków o bogatej  i jakże zróżnicowanej kulturze. Jak pisał Mark Twain "[...] to jedyny kraj, który wszyscy pragną ujrzeć, a raz ujrzawszy, choćby tylko przelotnie, nie zechcą oddać ujrzanego obrazu za wszystkie widoki świata razem wzięte."
Podczas wakacyjnych spotkań z kulturą indyjską dowiedzieliśmy się czym jest mandala, bindi, święto Holi oraz jakie znaczenie w życiu mieszkańców odgrywa rzeka Ganges i dlaczego krowy są święte. Nauczyliśmy się zakładać kobiece sari oraz wykonaliśmy filcowe słonie na pamiątkę.

Nasza podróż przeniosła się również na ulice Delhi, zobaczyliśmy jak wygląda codzienność mieszkańców. Stworzyliśmy własny stragan, poznaliśmy smak i zapach wielu produktów tj. kolendra, kardamon, cynamon, chilli, kurkuma, curry, imbir i innych kulinarnych doskonałości. Był też czas na zabawę sportową - powstałe drużyny zmierzyły się z grą w hokeja oraz z konkurencją noszenia towaru na głowie. Ostatni dzień podróży zaczelismy od medytacji gdzie w ciszy i spokoju przygotowaliśmy się do ostatnich indyjskich wyzwań. Z różnorodnych ziaren wykonaliśmy mandale a barwnymi kolorami chusty rozweseliliśmy trzebnicki rynek. Stworzyliśmy również zaklęte węże, które zaczarowaliśmy wspólnym dalekowschodnim tańcem.

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za wspólną podróż i przygodę w Indiach!