Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 18 sierpnia
Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Filmowe wakacje w sołectwach

Z kulturą w świat – Filmowe Wakacje w sołectwach

Wakacje to czas zabawy, beztroski i odpoczynku. Piękna, polska wieś okazała się więc doskonałym miejscem na zajęcia dla dzieci. Tym razem Gmina Trzebnica zorganizowała im czas pod hasłem „Filmowych wakacji”. W świetlicach w Taczowie Wielkim, Szczytkowicach, Ujeźdźcu  Wielkim, Masłowie, Koniowie, Nowym Dworze, Cerekwicy, Komorówku, Skarszynie i Marcinowie spotkali się młodzi miłośnicy bajek i animatorzy kultury, aby wspólnie spędzić czas. Każdego dnia spotkania odbywały się w innej miejscowości i uczestniczyło w nich kilkadziesiąt dzieci w różnym wieku z okolicznych wsi.

 Zajęcia rozpoczynały się rebusami tematycznymi, których rozwiązanie nie przysparzało dzieciom dużego problemu. Następnym i głównym punktem programu, na który każdy z niecierpliwością czekał, było wakacyjne kino. Świetlice zamieniły się w małe sale kinowe i na pewien czas przeniosły dzieci w magiczny, bajkowy świat. Oglądaniu pięknych bajek zawsze towarzyszą emocje – i tym razem można było usłyszeć oznaki wzruszenia, zaskoczenia a także radosny śmiech. Nuda nie towarzyszyła dzieciom nawet przez chwilę. Po seansie tworzyły plakaty prezentujące ulubioną scenę i postać. Miały do dyspozycji kolorowy papier, kredki, flamastry, klej, nożyczki, plastelinę. Uczestnicy zajęć samodzielnie wyrażali własne spojrzenie i interpretację poprzez przelanie ich w formie rysunku na kartkę. Dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji o filmie m.in. jak powstaje, kim jest aktor, jaką rolę pełni w bajce, co to właściwie jest scenograf, montaż i kim jest kaskader. Zajęcia zakończyły ulubione zabawy, które dla każdej z wiosek są inne. „Baba jaga patrzy”, kalambury, „gąski, gąski do domu” i dużo, dużo innych. Nie zabrakło także rywalizacji! Wyścigi samolotów z papieru i konkurencje drużynowe – bieg gąsienicy jak zawsze sprawiły dużo frajdy.

 Zajęcia były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i integracji dzieci mieszkających w pobliskich wioskach. Życzymy każdemu dziecku dużo uśmiechu i radości z wakacji, a także ciekawych przygód i kreatywnego spędzania czasu, bez miejsca na nudę!