Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Owocowy Zawrót Głowy

W dniu 27 czerwca na trzebnickim deptaku, pod hasłem „Owocowy zawrót głowy” odbył się po raz pierwszy letni kiermasz owoców Gminy Trzebnica. Każdy z mieszkańców w tym dniu mógł nabyć lokalne, świeże i zdrowe, sezonowe owoce i nie tylko. Na kolorowych straganach królowały czereśnie, truskawki, porzeczka, maliny, agrest oraz wiele innych pyszności tj. miody pochodzące z lokalnej pasieki czy owocowe soki z trzebnickich wzgórz. Dodatkowo można było podziwiać rękodzielniczą twórczość.

W ten piękny, słoneczny dzień w towarzystwie polskich, starych, muzycznych hitów przewidziano wiele dodatkowych atrakcji. Między innymi każdy mógł skorzytać z mobilnej ścianki fotograficznej i wykonać owocowe zdjęcia, zrelaksować się przy wodzie z miętą, skosztować owocowych lodów z cukierni „Beza” czy skorzystać z owocowego menu w Bistro44. Dla najmłodszych przewidziano kącik z owocowymi kolorowankami a ci nieco starsi, między ogrodowymi dekoracjami, pośród skrzynek, wiader i drabin mogli doszukać się zwrotek wiersza autorstwa Wiesławy Kucięby pt. „Eko-sad”, który został przygotowany specjanie na tę okazje. Była również możliwość spotkania się z autorką i porozmwiania o morale sadowniczej historii.
W samo południe mieszkańcy i wystawcy zostali zaskoczeni tanecznym flash-mobem do utworu Waka Waka, w którym udział wzieła trzebnicka młodzież rozpoczynająca swe działanie przy TCKiS. Można było również zobaczyć na czym polega wakacyjne wyzwanie „Cup challenge” i zainspirować się do działania.

W kolorowej odsłonie i owocowym zawrocie Gmina Trzebnica przywitała lato zachęcając tym samym mieszkańców do korzystania ze zdrowych, lokalnych produktów.

W owocowym projekcie udział wzieli lokalni sadownicy i ogrodnicy: Szymon, Jakub Celmer, Zbigniew Piziewicz, Jadwiga Woźniak, Maria Kazana, Wiesław Gradowicz, Józef Sikora, Stanisław Kobyski oraz Jan Markiewicz, Katarzyna Pałys i sekcja Rękodzielni działająca przy TCKiS. Dodatkowo projekt wspierany był przez cukiernię „Beza” oraz „Bistro 44”.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zangażowanie i wsparcie podczas „Owocowego zawrotu głowy” – a sadownikom i ogrodnikom życzymy owocnych zbiorów.