Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wakacje w bibliotece

Trzebnickie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, zapraszamy w wielką podróż po krajach świata.

 

7 lipca- Polska – to lubię!, godz 11. do 13.

Tajemnice, legendy, duchy, przygody, skarby i inne atrakcje czekają na odkrycie. Jeśli chcesz poznać ciekawostki dotyczące naszego kraju, potrafisz rysować, lubisz zabawę w wesołym gronie dołącz do nas. Zwiedzimy najpiękniejsze zakątki naszego kraju, przeniesiemy się do początków państwa polskiego, stworzymy niepowtarzalną mapę Polski.

 

14 lipca -Wyprawa do Indii, godz 11. do 13.

Na latającym dywanie wyruszymy w niezapomnianą wyprawę do Indii. Egzotyczny świat poznamy dzięki barwnym opowieściom o wielkim maharadży. Weźmiemy udział w kolorowej paradzie słoni, poznamy charakterystyczną dla Indii sztukę zdobienia i dekoracji i stworzymy ludzką Rangoli.

 

21 lipca - Ruszamy do Brazylii, godz 11. do 13.

Do słonecznej Brazylii wyruszymy w ślad za najsłynniejszymi drużynami piłkarskimi. Z Cukrowej Góry będziemy podziwiać przepiękną panoramę Rio de Janerio. Przemierzymy Amazonię, stworzymy atlas egzotycznych zwierząt Brazylii. Na koniec wykonamy kolorowa pocztówkę.

 

4 sierpnia - Dzika Afryka, godz 11. do 13.

Dziką Afrykę będziemy odkrywać wraz z mała podróżniczka Nelą. Poznamy zwyczaje plemiona Mursi z doliny Omo. Wykonamy przepiękne ozdoby. Czeka nas nie lada wyzwanie własnoręcznie stworzymy Wodospad Wiktorii. Na koniec wybierzemy się na safari.

 

11 sierpnia - Hiszpania ole!, godz 11. do 13.

Tanecznym krokiem ruszymy do Hiszpanii. Poznamy najciekawsze miejsca i zwyczaje panujące w tym kraju. Wykonamy guzikowe kastaniety, które doskonale sprawdzą się podczas próby tańca flamenco. Na koniec wybierzemy się do miasteczka Buńol, gdzie odbędzie się La Tomatina - wielka bitwa na pomidory.