Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wspieramy rodzinny sport!

Rodzinne Igrzyska - to słowa, które w minioną niedzielę padły tysiące razy na wielu Orlikach w Polsce. Ogólnopolska impreza (prawie 600 obiektów) dała możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi w aktywny sposób. To świetna okazja do szerokiej promocji Orlików jako miejsca wspólnej zabawy dla każdego niezależnie od płci oraz wieku. Gmina Trzebnica wraz z animatorami Orlików w Ujeźdźcu Wielkim i  Trzebnicy, również zaangażowali się w organizację tego eventu na swoich obiektach.

W ramach imprezy, między godziną 16:00 a 19:00, uczestnicy mogli zmierzyć się w sześciu konkurencjach. Trzyosobowe zespoły rodzinne rywalizowały o nagrody w poszczególnych startach: rzuty woreczkami do ruchomego kosza, skok w dal z miejsca, wyścig trójek z obręczą, stonoga, slalom niewidomego oraz bieg dobierany. Poza tym, każda z ekip walczyła o tytuł „Najbardziej usportowionej rodziny”, który to był przeznaczony za najlepszy wynik po zsumowaniu punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach. W Ujeźdźcu spośród dziesięciu drużyn, które zdecydowały się na start w igrzyskach, najlepsza okazała się rodzina Olejniczaków. Zaraz za nimi uplasowali się: Waleczne Orły oraz państwo Ankiel wraz z synem Marcelem. Natomiast na trzebnickim Orliku, spośród siedmiu rodzin, najlepsze były Olejnik i Bliźniak, zaraz po nich – Świat. Serdecznie gratulujemy uczestnikom! Wszystkie rodziny otrzymały dyplomy oraz słowa uznania za budowanie prawidłowych relacji i postaw wśród swoich najbliższych.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników wydarzenia były gry i zabawy (koszykówka, piłka nożna, badminton, frisbee), malowanie twarzy oraz poczęstunek na ciepło i zimno, z którego uczestnicy Rodzinnych Igrzysk mogli skorzystać dzięki uprzejmości firm Tarczyński S.A. oraz Palermo. Ponadto, swoje wyroby przekazała Piekarnia i Cukiernia Leon Dąbrowski, a firmy ALEX, HEKO i URBANCITY ufundowały część nagród. Jest to już kolejna impreza na Orliku w Ujeźdźcu Wielkim, którą wspierają lokalni inwestorzy. Za udzielaną pomoc serdecznie dziękujemy!