Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Pracownia Stylownia

Pracownia Stylownia to nowa, bezpłatna sekcja działająca w Gminie Trzebnica skierowana do kobiet  w wieku powyżej 25 lat. Pierwsze zajęcia odbyły się 24 marca, dały początek nowym znajomościom i ciekawym cotygodniowym spotkaniom.  Panie poznały tajniki dobrego ubioru, swój typ urody i figury. Spotkały się z brafiterką – panią Joanną Kaczmarczyk, właścicielką sklepu „Joanna” w Trzebnicy. Opowiedziała, jak należy dobierać bieliznę i na co trzeba zwrócić uwagę.  Na kolejnych zajęciach panie odwiedziły Pracownię Fryzjerską Passion w Trzebnicy, gdzie zostały im dobrane fryzury i kolor odpowiadający urodzie. Dowiedziały się również, jak należy pielęgnować różne rodzaje włosów, każda z nich otrzymała odpowiedni zestaw szamponu z odżywką. W Pracowni Stylowni była też krawcowa Magdalena Balcerzak, właścicielka sklepu Magdekora –  miłośniczka i pasjonatka ubiorów średniowiecznych. To właśnie dzięki pomocy i zaangażowaniu Pani Magdaleny, uczestniczki własnoręcznie uszyły stroje i zrobiły dodatki na IV Majówkę w Ogrodach Klasztornych.

Następnie odbyły się zajęcia teoretyczne i praktyczne ze sposobów pielęgnacji twarzy. Uczestniczki, dzięki uprzejmości drogerii Vica, która udostępniła Pracowni testery, miały możliwość przetestowania różnego rodzaju kremów i serum. Dowiedziały się, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja twarzy.  Obecnie trwa cykl warsztatów makijażu pod okiem dyplomowanej wizażystki, która w sposób indywidualny traktuje każdą z pań i uczy makijażu dostosowanego do wieku, kształtu twarzy i ubioru. Uczestniczki uczą się samodzielnego modelowania i korygowania twarzy, malowania oczu, brwi i ust przy użyciu kosmetyków marki Gosh, zasponsorowanych przez drogerię Vica.

Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które pomogły w realizacji projektu. To pierwsza odsłona warsztatów która zakończy się niespodzianką zarówno dla uczestniczek, jak i miłośników mody… ale o tym niebawem!  Nowy cykl warsztatów ruszy po wakacjach w nowym, wyremontowanym budynku TCKiS. Już dzisiaj zapraszamy!