Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Klub szachowy – nauka i dobra zabawa

Gmina Trzebnica proponuje nie tylko bezpłatne zajęcia artystyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne i sportowe, ale także szachowe! Klub jest jedną z najstarszych sekcji działających w przestrzeni miasta a swoją działalność rozpoczął pod koniec lat 60.
W piątkowe popołudnia w Hali Sportowej dzieci i młodzież spotykają się wraz z instruktorem – Henrykiem Kuzanem, żeby doskonalić umiejętności gry w szachy.  Na zajęcia uczęszcza ponad 40 osób w różnych grupach wiekowych. Najmłodszy uczestnik ma zaledwie 6 lat i świetnie sobie radzi! Zajęcia szachowe nie bez przyczyny są jedną z propozycji spędzania wolnego czasu w Trzebnicy. Gra w szachy niesie ze sobą wiele korzyści. Doskonali pamięć, uczy logicznego myślenia, podejmowania samodzielnych decyzji, rozwiązywania problemów, planowania, analizy sytuacji, koncentracji, pewności siebie i szacunku dla przeciwnika. Umiejętności te są bardzo ważne i przydatne w życiu każdego z nas.
Uczestnicy sekcji szachowej także odnoszą sukcesy! Biorą udział w rozgrywkach  Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. W 2011 juniorka młodsza – Martyna Stec wygrała dolnośląskie rozgrywki, a wielu z uczestników trzebnickiej sekcji szachowej, znalazło się w pierwszej dziesiątce.
Strefa szachowa, dołączy do licznych atrakcji zaplanowanych na Finał II Trzebnickich Dni Rodziny i jednocześnie Dnia Dziecka. Będzie to świetna okazja do nauki gry w szachy, dopracowania umiejętności, zmierzenia się z najlepszymi lub po prostu obserwacji graczy, ale nie tylko. W strefie zaplanowano również gry planszowe dla wszystkich, bez względu na wiek. Gmina Trzebnica zaprasza do udziału zarówno całe rodziny, jak i pojedyncze osoby. Połączmy przyjemne z pożytecznym i zagrajmy bawiąc się i ucząc jednocześnie!

Zajęcia szachowe w TCKiS