Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

XVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica - RELACJA

Magia kolorów, gracja ruchów, wymyślne stroje i wielkie emocje. Wszystko to można było podziwiać 25 kwietnia na trzebnickiej Hali Sportowej w ramach XVI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica.

 

XVI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

W turnieju udział wzięło około 230 par w przedziałach wiekowych; od dzieci najmłodszych (6-9 lat) po pary dorosłe Klasy Mistrzowskiej A, oraz pary Senior Hobby powyżej 45 roku życia. Konkurencja zgromadziła tancerzy z ponad pięćdziesięciu miast Polski. Turniej rozegrany został w 3 blokach. Już od godziny 9 napływali tancerze, ich trenerzy oraz rodziny. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców naszej gminy i okolic. Wprawdzie nic w tym dziwnego, ponieważ wydarzenie posiada już swoją markę, jednak tegoroczna impreza zgromadziła rekordowe tłumy!

 

W centralnej części sali odbywały się pokazy tańca, a na jej brzegach rozgrzewali się Ci, którzy mieli jeszcze swój występ przed sobą. Wokół roiło się od fotografów, kamerzystów, a także amatorów z komórkami pragnących uwiecznić taneczne figury w kadrze. W ramach osłodzenia tych pełnych emocji chwil, można było napić się gorącej kawy, oraz zakupić wypieki z Cukierni Beza (od lat wspierającej to wydarzenie), która zorganizowała kącik kawiarniany na terenie Hali.

 

Zjawiskowym momentem turnieju była Gala, która rozpoczęła się o 17.30 występem trzebnickich mażoretek. W chwilę później odbył się pokaz dzieci z Ujeźdźca Wielkiego, wg. autorskiego programu Grzegorza Kijkowskiego „Kształcenie Osobowości na bazie tańca”. Grupę taneczną tworzyło siedemdziesięcioro dzieci, które zaraz po występie zostały nagrodzone pluszakami od Gminy Trzebnica, dzięki współpracy z firmą Inspirion. Wielkie wrażenie na widzach zrobiły występy Klasy Mistrzowskiej A. W każdym ruchu, w każdym kroku widoczny był profesjonalizm i perfekcjonizm. Niebanalne, nieraz asymetryczne, zdobione cekinami stroje podkreślały pełne gracji ruchy tancerek. Niemniej elegancko prezentowali się panowie, raz w pięknie skrojonych frakach, innym razem w przylegającej do torsu bluzką. Z pewnością można powiedzieć, że podczas tych występów emocje sięgnęły zenitu.

Na koniec, po raz pierwszy w Trzebnicy wystąpili tancerze z kategorii Senior Hobby (45+). Turniej przez 16 lat budował swoją markę. Udało mu się to znakomicie, czego dowodem jest wspaniała frekwencja podczas tegorocznego turnieju- powiedział Grzegorz Kijkowski.

 

Zwycięskim parom w imieniu Marka Długozimy- Burmistrza Gminy Trzebnica wręczał Mateusz Stanisz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebnicy, oraz Grzegorz Kijkowski -Prezes Wrocławskiej Akademii Tańca, Filia Gmina Trzebnica (jednocześnie Prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręgu Dolnośląskiego), który od 16 lat przy współpracy z TCKiS prowadzi sekcję profesjonalnego Tańca Towarzyskiego.

 

 

Najlepsze wyniki par z Wrocławskiej Akademii Tańca Filia Trzebnica:

8-9H – I miejsce – Jan Gocoł i Sandra Buczek

10-11H – II miejsce – Maciej Krzyszkiewicz i Zuzanna Małogowska,

II miejsce – Szymon Sopel i Aleksandra Korzeniewska

II miejsce – Grzegorz Partyka i Julia Ankiel

10-11G – I miejsce Michał Dziedzic i Emilia Czopnik

12-13 D – III miejsce – Dawid Krawczyk i Martyna Piskozub

14-15 D – VI miejsce – Arkadiusz Dancewicz i Wiktoria Borzęcka