Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 22 sierpnia
Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Agat-Deweloper Euro-System Cup 2015

Święto piłki młodzieżowej na Fair Play Arenie w Trzebnicy!

Podczas weekendu majowego na Stadionie Miejskim Fair Play Arena w Trzebnicy, odbył się Agat-Deweloper Euro-System Cup 2015. Podobnie jak przed rokiem, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

Była to już druga edycja turnieju, w którym udział wzięli młodzi adepci futbolu z kategorii wiekowej U-12 (urodzeni w 2003r. i później). Przed rokiem zwycięska okazała się drużyna FC Wrocław Academy. Teraz postanowiono nieco zmienić formułę i nie klasyfikować drużyn. Liczył się udział, dobra gra i zabawa.
2 dnia maja, w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Agat-Deweloper Euro-System Cup 2015 oficjalnie otworzył Burmistrz Marek Długozima. Historia Stadionu Miejskiego po jego remoncie, choć krótka, to już bogata. Gościło na nim, w celach treningowych, wiele renomowanych drużyn. Czołówka ekip krajowych, także znana europejska marka - PSV Eindhoven. Była również strefa kibica podczas Euro 2012, a niewiele brakowało, by Trzebnica stała się także centrum pobytowym na tej imprezie, dla reprezentacji Czech. Stadion powstał jednak przede wszystkim po to, by służyć mieszkańcom, także tym najmłodszym – przypomniał Patron Honorowy i dodał, że organizacja takich turniejów dla dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów funkcjonowania Fair Play Areny. Podziękował także sponsorom, firmom: Agat-Deweloper i Euro-System oraz prezesowi TSSR Polonii Trzebnica - Ryszardowi Buckiemu, za zaangażowanie w organizację Turnieju. Z rąk Karola Buchli – przedstawiciela firmy Euro-System, a na co dzień kapitana pierwszej drużyny Polonii Trzebnica – Burmistrz otrzymał podziękowania i został uhonorowany pamiątkową statuetką za osobisty wkład w powstanie Turnieju.

Po części oficjalnej zespoły przystąpiły do rywalizacji sportowej. Obsada zawodów była bardzo mocna. Wzięły w nich udział drużyny z całej Polski (Polonia Trzebnica, Korona Kielce, Jagielonia Białystok, WKS Śląsk Wrocław S.A., Raków Częstochowa, Parasol Wrocław, FC Academy Wrocław), często z klubów mających swoje pierwsze drużyny w Ekstraklasie. Spotkania odbywały się na dwóch boiskach: płycie głównej i treningowym. Grano systemem każdy z każdym. Wyniki miały znaczenie drugorzędne, najważniejsza była sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Niemniej jednak, mecze stały na wysokim poziomie sportowym, a młodzi piłkarze zostawili sporo zdrowia na murawie. W przerwie między rywalizacją, na zawodników czekał catering przygotowany przez restaurację Na Przedmieściu z Księginic. Drużyny korzystały również z szerokiej oferty Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”, a te z nich, które przyjechały z odległych terenów naszego kraju, zatrzymały się w Hotelu Trzebnica.

Drugi dzień zmagań, który miał miejsce w Święto Konstytucji 3 Maja, podobnie jak pierwszy, był bardzo udany. Pogoda dopisała. Kibice i atmosfera również. Po zaciętej walce na boisku, około godziny 14:00 zawody zakończyły się pełnym sukcesem. Wszyscy zawodnicy i ich trenerzy zostali obdarowani nagrodami. Młodzież piłkarska z uśmiechem na twarzach opuszczała Stadion Miejski Fair Play Arenę.

Agat-Deweloper Euro-System Cup 2015 udał się w pełni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję już za rok. Widząc zadowolone dzieci, naprawdę warto!

Organizatorem zawodów była Gmina Trzebnica i TSSR Polonia Trzebnica.Organizatorzy kierują podziękowania za pomoc w przygotowaniu Turnieju dla pana Daniela Michalskiego, właściciela firmy Agat-Deweloper oraz dla pana Marcina Gasztyka, właściciela firmy Euro-System. Podziękowania również dla pozostałych sponsorów i partnerów imprezy, którymi byli: firma Tarczyński, Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu, Trzebnicki Park Wodny „Zdrój”, Hotel Trzebnica, Saller, wypożyczalnia lawet i samochodów sportowych „Kaja”, sklep spożywczo - warzywny „Goguś”, GW Grafik, K&K Elektronik oraz restauracja Na Przedmieściu z Księginic.


Przemysław Migdał